Dynastia Chicago Bulls Dynastia Chicago Bulls - Władcy Pierścieni 1991-93 i 1996-98 Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Michaelu Jordanie
Era Jordana Mistrzowie NBA Zawodnicy Phil Jackson Ciekawostki Sezony Playoffs Statystyki

Chicago 18 18 19 26 81

Karl Malone, po raz pierwszy w tych finałach, pokazał dlaczego jest uznawany za jednego z najlepszych koszykarzy NBA. Poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad Chicago Bulls 81-83. Mailman zdobył 39 punktów, miał 9 zbiórek i 5 asyst. Trafiał praktycznie z każdej pozycji. Nie zawiódł także w czwartej kwarcie, jak to miało miejsce w poprzednich meczach.
          Słabo wypadli Jordan (28 punktów, 9/26 z gry i 4 straty) i Rodman (3 zbiórki). Kompletnie zawiódł Scottie Pippen (6 punktów, 2/16 z gry !!!, 11 zbiórek, 11 asyst i 4 straty), który dzięki świetnym występom we wcześniejszych meczach aspirował do nagrody MVP. Jedynym graczem Bulls, który zagrał na poziomie był Toni Kukoc. Chorwat zagrał rewelacyjnie. Zdobył 13 z pierwszych 14 punktów swojej drużyny, a w całym meczu 30 (trafił 11 z 13 rzutów z gry w tym 4 razy za 3-y punkty) i miał 6 zbiórek.
          Malone zdobył aż 17 punktów w trzeciej kwarcie. Jazz objęli wtedy prowadzenie na dobre. Chicago nie poddało się jednak bez walki. Toni Kukoc trafił za trzy na 5,5 sekundy do końca i 82-81 dla Jazz. Później Jeff Hornacek nie trafił jednego z dwóch rzutów wolnych na 1,1 sekundy przed końcem. Byki miały jeszcze jeden rzut. Piłkę wyprowadzali z połowy. Podczas pierwszego wybicia z autu John Stockton był bliski przechwytu. Piłka wypadła z boiska, sędziowie cofnęli zegar z 0,3 na 0,8 sekundy. Jordan oddał z trudnej pozycji decydujący rzut za trzy, ale piłka nie doleciała do obręczy.
          Jazz mieli jeszcze jednego bohatera - Antoine'a Carr'a, który zdobył 12 punktów, po tym jak rzucił tylko cztery we wszystkich poprzednich spotkaniach serii. Najważniejsze okazały się jego punkty zdobyte w końcówce. M.in. trafił oba rzuty wolne na 10,4 sekundy przed końcem.
          Rywalizacja przenosi się teraz do Salt Lake City.

RAZEM   240 34-67 1-5 14-18 11 26 37 24 24 10 16 3 83

Podsumowanie ][ Wydarzenia ][ Wyniki meczów ][ Statystyki ][ Playoffs ][ Mecze finałowe ][ Płace