Dynastia Chicago Bulls Dynastia Chicago Bulls - Władcy Pierścieni 1991-93 i 1996-98 Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Michaelu Jordanie
Era Jordana Mistrzowie NBA Zawodnicy Phil Jackson Ciekawostki Sezony Playoffs Statystyki

New Jersey Nets 36-86 ,419 0-6 ,000 21-29 ,724 15 38 53 16 30 7 12 4 93

Michael Jordan rozpoczął tegoroczne playoffy w słabym stylu. W pierwszej połowie nie mógł się wstrzelić w kosz Netsów. Na parkiecie królował jednak Harper, a Jordan zdobywał punkty głównie z rzutów wolnych. Trzecia kwarta to popis gry Pippena i Jordana. Szczególnie Scottie pokazał Netsom, że muszą się jeszcze wiele nauczyć. Wypracowana w trzeciej kwarcie 14-opunktowa przewaga została roztrwoniona w czwartej. Na cztery i pół minuty przed końcową syreną był remis 80-80. Każda z drużyn zdobyła jeszcze po 9-ć punktów...... i mieliśmy dogrywkę. Aby wygrać ten mecz, Chicago potrzebowało Jordana. W dogrywce zdobył on 5 z 7 punktów zespołu, ale miał 2-e straty (w bardzo ważnym momencie w końcówce dogrywki). Na 45 sekund przed końcem zrehabilitował się przechwytem i trzypunktową akcją (wsad i rzut wolny).
Rewelacyjnie zagrał Scottie (24 punkty z 69% skutecznością z gry, 7 zbiórek i 5 asyst) oraz w pierwszej połowie - Harper (13 punktów, 55% z gry). Michael zdobył 39 punktów (6,8,11,9,5 - 41% skuteczność z gry i 74% z rzutów wolnych).

Najwięcej punktów Najwięcej zbiórek Najwięcej asyst
Chicago Bulls Jordan 39, Pippen 24 Rodman 8, Pippen 7 Kukocz 5, Pippen 5, Rodman 5

New Jersey Nets 36-85 ,424 4-8 ,500 15-17 ,882 15 29 44 17 31 7 15 1 91

W pierwszej połowie meczu Byki ostro wzięły się za Nets. W połowie trzeciej kwarty mieli już 21-opunktową przewagę. Niestety przewaga zaczęła powoli topnieć. Na początku czwartej kwarty Byki prowadziły zaledwie 7-oma punktami. Po chwili 3-y punkty Kerra, dwa kosze Kukoca i Chicago zwiększyło przewagę do 14-u punktów. Pod koniec kwarty Sherman Douglas trafił za 3-y, zmniejszając przewagę Byków do trzech punktów (94-91). Ostatnie słowo należało do Scottiego Pippena, który na 14-e sekund przed końcem wtrafił 2-a rzuty osobiste - ustalając końcowy wynik na 96-91.
W ciągu 39 minut spędzonych na parkiecie Michael zdobył 39 punktów (47% skuteczność z gry i 82% z rzutów osobistych). Dobrze zagrali: Pippen (17 punktów, 9 zbiórek), Kukoc (19 punktów, 8 zbiórek) oraz Kerr (10 punktów, dwie celne "3" w 3-ch próbach). Dennis królował pod obiema tablicami (16 zbiórek), za to fatalnie rzucał (1/10 !!!).

Chicago Bulls Jordan 32, Kukoc 19, Pippen 17 Rodman 16, Pippen 9, Kukoc 8 Rodman 4, Burrell 4

New Jersey Nets 39-65 ,600 3-8 ,375 20-28 ,714 7 14 21 17 17 7 12 5 101

To był zdecydowanie najlepszy mecz Chicago w tej rundzie. Cały zespół rozegrał wspaniały mecz, a Jordan..... miał po prostu swój dzień. Mecz rozpoczął celnym rzutem za trzy, później co chwilę zdobywał kolejne punkty. Nie miało znaczenia czy był kryty czy nie..... po prostu trafiał. 15 z 18 (83%) pierwszych rzutów było celnych. W całym meczu zdobył 38 punktów (73% skuteczność z gry, 80% z rzutów wolnych i 100% z rzutów za 3-y). Jordana wspierał Burrell, który w całym spotkaniu zdobył 23 punkty (9 z 11 rzutów z gry), z czego 11 w trzeciej kwarcie. Chicago prowadziło wtedy 93-76. Swoje 3-y grosze do zwycięstwa dołożył także Dennis Rodman, który zebrał 17 zbiórek i m.in. trafił za 3-y punkty !!! Pippen (13 punktów) fatalnie rzucał z gry (2/12). Miał jednak 10 zbiórek i 90% z rzutów osobistych (9/10).

Chicago Bulls Jordan 38, Burrell 23 Rodman 17 Pippen 10, Rodman 6
Utah Jazz Douglas 19, Gatling 18, Van Horn 18 Williams 10 Douglas 8

Od 1991 roku Byki wygrały 24 z 25 meczów w 1-ej rundzie playoffs !!!
Przegrały tylko raz z Charlotte w 1995.

Podsumowanie ][ Wydarzenia ][ Wyniki meczów ][ Statystyki ][ Playoffs ][ Mecze finałowe ][ Płace